Küreselleşme sürecinin hızlanmasıyla, işletmelerin faaliyet alanları, rekabet şekilleri, örgütsel yapıları ve yönetim anlayışları değişmeye başlamıştır. Artık sadece yerel ülke içerisinde veya çok sınırlı bir uluslararası çevrede gösterilen faaliyetlerin etkisiyle mücadele etmekten öte, küresel bir pazarda  ve küresel rakiplerle mücadele zorunluluğu doğmaktadır. Bu sebeple küreselleşme sürecinde işletmelerin rolünü iyi anlaması gerekmektedir.

 

Artan rekabet ortamında işletmelerin hedef pazarlara rakip firmalardan daha erken girebilmeleri ve globalleşen dünyada tek Pazar olan ekonomiler, sınırların ortadan kalkması sonucunda ülkelerin yasal gümrük mevzuat uygulamalarını işletmelere de öğrenme zorunluluğu getirmektedir.

 

Bu sebeple gümrük yönetimi bugün hiç olmadığı kadar önemli hale gelmiştir. Gümrükleme hizmetleri tamamen profesyonel, uzman ve deneyimli kadrolar gerektirmektedir. 212 Gümrük Müşavirliği uluslar arası hedeflerinize ulaşmada azami güvenirliğin yanında profesyonel müşavir ve deneyimli kadrosu ile dış ticaret işlemlerinizin zamanında ve sorunsuz olarak teslim edilmesini sağlar.

 

212 Gümrük müşavirlik hizmetleri kapsamında aşağıdaki konularda müşterilerine hizmet vermektedir.

 

-  İthalat Gümrük İşlemleri    

-  İhracat Gümrük İşlemleri    

-  Transit Gümrük İşlemleri

-  Antrepo Gümrük Hizmetleri

-  Serbest Bölge Gümrük İşlemleri

-  Gümrüklü Saha Eşya Devirleri